Drevené podlahy do kúpeľní

Drevené podlahy našli svoje využitie aj na miestach s vysokou vlhkosťou, napriek všeobecne známemu faktu, že voda drevu škodí. Postupom technológií a používaním kvalitných drevín dnes už odolné voči vlhkosti natoľko, že drevené podlahy nájdeme aj v kúpeľniach, či na exteriérových terasách.

Drevené podlahy z masívu

Už z názvu je jasné, že sú stopercentne prírodné. Naše drevené terasové podlahy aj podlahy do kúpeľne vyrábame z drevín odolných voči vlhkosti, ako napríklad Teak a Merbau. Vlastnosti drevených podláh sú takmer nenahraditeľné. Skvelá tepelná a zvuková izolácia, schopnosť absorbovať, ale aj vydávať vlhkosť a dokonca prospešnosť pre zdravie – elasticita dreva totiž pri chôdzi zabraňuje únave svalov. To všetko sa snúbi s krásou prírodného materiálu, ktorý vyvoláva dojem tepla a útulnosti domova. Povrchový vosk vytvorí len tenkú vrstvu, ktorá celkový vzhľad a štruktúru dreva nezaprie. Mierne sa zvýši jej lesk, čo sa hodí skôr do modernejších interiérov, ale zjednoduší to pravidelnú údržbu. Všetka prípadná špina sa z vosku len jednoducho zotrie. Nevýhodou je, že vosk je náchylnejší na škrabance. Jediný spôsob, ako škrabance odstrániť, je podlahu prevoskovať.

Dubové olejované drevené podlahy

Impregnácia olejom je inou alternatívou povrchovej úpravy drevených podláh. Je o niečo náročnejšia na bežnú údržbu. Povrch nie je zakonzervovaný voskom a teda je náchylnejšia na zachytávanie nečistôt. Pravidelnému utieraniu len vlhkým, nie mokrým mopom sa nevyhnete. Na takto ošetrené drevené podlahy sa nikdy nepoužívajú odmasťovacie prípravky, len špeciálne mydlá na drevo. Každých niekoľko rokov treba opakovane naniesť ošetrujúci olej, čo je ale veľmi jednoduché. Prípadné malé škrabance sa ďalším používaním a správnou starostlivosťou stratia.

Naše práce

ozio_gallery_nano