Dubová podlaha

Dubová podlaha bude pri investíciách do bývania patriť k tým najvýhodnejším v pomere ceny a kvality. Drevená podlaha slúži generáciám a využívať ju budú nielen vaše deti, ale aj deti vašich detí. Odolnosť a dlhá životnosť ju priam predurčujú na odovzdávanie potomkom.

Podlaha z dubu - mimoriadne odolná

Dub je jedna z najtvrdších drevín, čím sa stáva veľmi vhodným materiálom aj na také namáhané miesta, ako je podlaha. Drevená podlaha má schopnosť eliminovať elektrostatické napätie a najmä z toho dôvodu ju v minulosti často používali vo fabrikách a továrňach. Na takýchto pracoviskách sa často po podlahe ťahali ťažké stoly, či stroje. A dubová podlaha zniesla toto zaobchádzanie. Dnes je masív na takéto využitie už príliš drahý a moderná doba priniesla nové, efektívnejšie a hlavne lacnejšie materiály a technológie, ale to nič nemení na fakte, že dubová podlaha takéto zaťaženie dobre zvláda.

Je pravdou, že v súčasnosti si potrpíme na to, aby sme povrchovú úpravu drevených podláh udržali čo najdlhšie hladkú, súvislú a bez škrabancov. Preto sa o povrch treba starať a pravidelne ho správne ošetrovať. Ale tiež je pravdou, že ak to zanedbáte, masív stačí prebrúsiť, znova naniesť povrchovú úpravu a podlaha je opäť ako nová. Pri takomto zbrusovaní sa z povrchu odoberie len niekoľko milimetrov a kvalitný dubový masív je dosť hrubý na to, aby tento proces zvládol znova a znova bez straty krásy a kvality.

Dubová podlaha - mimoriadne univerzálna

Bez ohľadu na to, či je vašim vkusom minimalizmus a superlesklé plochy, alebo vidiecky štýl starých mám s kopou stolov, stolčekov, stoličiek a podnožiek, drevená podlaha sa hodí všade. Priam nekonečné množstvo kombinácií triedy dreva, odtieňov farieb a povrchových úprav robia z dubovej podlahy prvok univerzálne vhodný kamkoľvek. Stačí si len vybrať.