Brúsenie parkiet

Brúsenie parkiet a ich renovácia je proces, ktorý je potrebné raz za čas zopakovať. Po odstránení vrstvy starého laku sa podoťahujú a zatmelia špáry, ktoré vznikli tým, že drevo roky pracovalo a menilo svoj tvar. Opravia sa prípadné malé vady a vymenia príliš poškodené kusy parkiet. Nanesie sa nový lak a podlaha je opäť ako nová. Ako často treba parketové podlahy renovovať závisí najmä od intenzity používania priestorov, v ktorých sú použité. Častejšie je to v obytných priestoroch používaných každý deň, než napríklad  v telocvičniach

Ako na to?

Parkety si pokojne môžete zrenovovať aj sami. V našej požičovni brúsok vám vieme ponúknuť stroje potrebné na odstránenie pôvodného laku a aj odborné poradenstvo k celkovému postupu. Ak však nemáte čas, alebo si na to netrúfate, radi vám pomôžeme a renováciu vašich parkiet profesionálne urobíme.

Brúsenie a renovácia parkiet u nás

Pracujeme s profesionálnou valcovou brúskou HÜMMEL od nemeckej firmy LÄGLER, ktorá je odborníkmi uznávaná ako najslávnejšia parketová brúska na svete. Jednotkou medzi strojmi na opracovanie drevených podláh sa nestala náhodou. Jej veľmi nízka prašnosť a kvalita brúsenia v kombinácii s profesionalitou našich pracovníkov zabezpečia želaný výsledok.

Na tmelenie špár a prasklín používame Mix Fill od švédskej spoločnosti Bona. Tento výrobok sa zmiešava s dreveným brúsnym prachom, čím vytvára tmeliacu pastu s prírodným zafarbením podlahy. Po zatvrdnutí nestráca pružnosť a nepraská, čo zabezpečuje dlhšiu životnosť tmelenia a tým aj celkového dojmu z vynovenej drevenej podlahy.

Ako povrchovú úpravu parkiet aplikujeme olej, vosk, tvrdý olejový vosk alebo dvojzložkový ekologický lak Bona.

Obvodové lišty vám pred začiatkom prác demontujeme a po skončení vrátime späť pôvodné, alebo prípadne nové. 

 

ozio_gallery_nano